Sabotażysta (+rozszerzenie)

_DSC0168

Nie było innego wyjścia.

Pierwszą zrecenzowaną grą na blogu musiał być Sabotażysta, bo to tak naprawdę wszystko zaczęło się od niego. Była to pierwsza karcianka, z którą mieliśmy do czynienia i która zrobiła na nas bardzo pozytywne wrażenie. A dzięki dodatkowi do gry umożliwiliśmy sobie granie w 2 osoby oraz bardziej urozmaicone rozgrywki.

W grze wcielamy się w krasnoludów, którzy dążą do wzbogacenia się. Kopią tunele, żeby jak najszybciej dotrzeć do upragnionego celu. Ale czy aby na pewno wszyscy mamy ten sam cel? Ano nie! I o to w tej grze właśnie chodzi. Niektórzy gracze są np. sabotażystami, którzy uprzykrzają życie innym,  geologami, którzy zamiast skarbu wolą zbierać kryształy, a niektórzy- jak to w życiu bywa- są obibokami mającymi wszystko w d…;p  W sumie możemy wcielić się w 6 różnych ról, więc poszczególne rozgrywki będą niepowtarzalne.

Ciut gorzej jest tylko wtedy, gdy większości graczy nie zależy na dojściu do skarbu i tylko jeden biedny się męczy. Wówczas rozgrywka nieco się ciągnie (jedynym ratunkiem w takiej sytuacji jest zmiana sobie lub komuś roli). I to w zasadzie jest jedyny -mały- minus, który dostrzegam w tej karciance.

Poza tym, gra jest naprawdę ciekawa i rewelacyjnie sprawdza się w większym gronie. My dodatkowo uwielbiamy blefować podczas rozgrywki i nieco mieszać innym graczom- czyli np. mówimy na głos o naszych podejrzeniach- niekoniecznie prawdziwych:-)

Dodatkowym ułatwieniem jest to, że zasady tłumaczy się bardzo szybko i są zrozumiałe dla początkujących graczy.

Gra pod względem wizualnym wygląda całkiem nieźle i jest adekwatna do swojej ceny. Czyli karty wyglądają ok, ale niczego nam nie urywa;p

Sabotażysta wraz z rozszerzeniem jest przeznaczony od 2 do 12 osób, natomiast podstawka od 3 do 10. Karcianka jest w wersji kieszonkowej- mieści się w 2 niewielkich pudełkach, więc bez problemów zapakujemy ją ze sobą w podróż.

Plusy:

  • świetnie sprawdza się w większym gronie
  • możliwość grania od 2-12 osób (ale im więcej, tym lepiej)
  • klimat
  • banalne zasady
  • prosta do wytłumaczenia początkującym graczom
  • regrywalność
  • rozmiary pudełek
  • cena

Minusy:

  • jeśli w rozgrywce jest za dużo sabotażystów, gra lekko się wydłuża
  • słaba rola ‚spekulanta’ (ni to sabotażysta, ni to normalny…)
Kasia

sabotażysta (1)sabotażysta (3)sabotażysta (4)sabotażysta (5)sabotażysta (6)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s